Filmas var skatīties dažādi – iedziļinoties niansēs (operatora darbs, kostīmi, mūzika, saturs u.c.), neiedziļinoties nemaz, bet tikai kavēt laiku, klusi vērojot vai aktīvi komentējot filmas norisi.
Bērni labprāt reaģē uz filmu uzreiz – baidās, iesaucas, spiedz, smejas.
Vecāki, komentējot filmas gaitu vai izrunājot to pēc noskatīšanās, var vadīt bērnu interesi noteiktā virzienā. Piemēram, aktivizējot bērnu pārdomas par klimatu, dzīvniekiem, savstarpējam attiecībām.
Kā notiek filmu skatīšanās jūsu mājās? Vai pārrunajat redzēto? Vai mudināt uz jautājumu uzdošanu un atbilžu meklēšanu?
Filmas par cilvēka ietekmi uz dabu un dzīvnieku valstību, ko būs vērts noskatīties kopā ar ģimeni, iesaka Sanita Ločmele ar ģimeni, bērnu vecums – 6 un 3 gadi.
Kopš mums ir bērni, filmas ir iedalītas divās kategorijās – tās, kuras skatās kopā ar bērniem (arī filmas, kuru saturs nemaz nav speciāli veidots bērniem, mūsmājās tās ir sporta un ceļojumu filmas), un tās, kuras neskatās. Mēs redzam, ka bērni viegli uztver informāciju, tāpēc neuzskatām, ka skatīšanos vajadzētu ierobežot noteiktā vecuma grupā. Filmas garums mūs nekad nav atturējis uzsākt tās skatīšanos, taču jāņem vērā bērna uzmanības ilgums (filmu var vienmēr apturēt un skatīties vēlāk). Manuprāt, arī vecāki var daudz mācīties no bērniem domātajām filmām – faktus, kuri aizmirsti, aizrautību, bērnišķību, vieglumu un krāsas, kuras zaudētas pieaugušo pasaulē, sapratni par bērna interesēm.