Grāmatu apskats

Grāmatu lasīja Ločmele-Forfait ģimene kopā ar saviem vegānpuikām (3 un gandrīz 6 gadus veci), recenziju pierakstīja mamma Sanita Ločmele.

Grāmata- “The Help Yourself Cookbook For Kids”, autore- Ruby Roth. Latviski grāmatas nosaukums varētu skanēt- “Dari pats. Pavārgrāmata bērniem”.

“Vairāk nekā 60 vegānisku recepšu pavargrāmata bērniem. Receptes ir iedalītas dažādās kategorijās- dzērieni, uzkodas, salāti, saldie ēdieni, lielāki un mazāki ēdieni. Grāmata ir angļu valodā, mūsu bērni to paši vēl nelasa, bet labprāt skatās ilustrācijas. Mūsuprāt, visvērtīgāk šī grāmata noderēs bērniem, kuri paši jau lasa, saprot angļu valodu vai dzīvo angliski runājošā vidē. Izmantotās mērvienības ir amerikāņu tase. Izglītojoši un vērtīgi ir aprakstīts par drošību virtuvē, par to, kā vegānisks ēdiens var saudzēt mūsu planētu (vides fakti pievienoti arī pie receptēm), izmantoto produktu apraksts.
Kas patika tētim Guillermo?
Vienkāršas receptes.
Krāsainas un jautras ilustrācijas.
Kreatīva pieeja recepšu pasniegšanai. Piemēram, Dino rullīši. Keila kāposta lapā ietīts riekstu sviests un žāvētas ogas, bet lappaspusē, kurā ierakstīta šī recepte, ir uzzīmētas keila kāposta dinozaura astes.
Dod iespēju pašam izdomāt receptes no mājās pieejamiem produktiem, palīdz rosināt savu un bērna fantāziju.
Kas nepatika mammai Sanitai?
Ļoti vienkāršas receptes. Tad, kad bērns ir iemācījies angļu valodu (pieņemsim, vecumā pēc desmit gadiem), receptes varētu būt neinteresantas.
Lai arī ilustrācijas ir raibas, krāsainas un uzrunājošas, kopaina ir haotiska un, iespējams, varētu būt grūti sekot rakstītajam.
Ja ģimene, kas gatavos pēc šīs grāmatas, ir iesācēji vegāniskajā kulinārijā, daudzi produkti var šķist nepazīstami un vēlme gatavot var mazināties”.

Ruby Roth mājaslapa https://shop.drawordie.com/, grāmata ir pieejama arī citās starptautiskās grāmatu tirdzniecības vietnēs un valodās.