Grāmatu apskats

Grāmatu lasīja un recenziju pierakstīja mamma Lāsma Zviedre- Pitkeviča.

Grāmata- “That’s Why We Don’t Eat Animals”, autore- Ruby Roth. Latviski grāmatas nosaukums varētu skanēt- “Tāpēc mēs neēdam dzīvniekus”.

“Norādītais vecums – 4+ gadi.
Ilustrācijām bagāta grāmata, kas radīta, lai bērniem viegli uztveramā veidā pastāstītu, kas ir vegānisms un veģetārisms. Grāmatas mērķis ir informēt lasītāju, kādēļ vegāni un veģetārieši neēd dzīvniekus, kas tiek sasniegts, salīdzinot apstākļus, kādos dzīvnieki atrodas to dabiskajā vidē un fermās, un uzsverot to, ka arī dzīvnieki izjūt dažādas emocijas. Grāmatas autores veidotās ilustrācijas lieliski pretnostata dzīvnieku paradumus brīvībā un nožēlojamo stāvokli fermās, tādējādi raisot lasītājā līdzjūtību. Grāmatā ir atspoguļots arī tas, kā dzīvnieku ēšana ietekmē okeānus, lietusmežus un apdraudētās sugas, un tās beigās ir sniegti ieteikumi, ko vēl mēs varam darīt, lai palīdzētu dzīvniekiem un videi.
Grāmata ir sarakstīta angļu valodā, tomēr tā ir diezgan viegli lasāma, kā arī attēli palīdz saprast galveno domu. Ilustrācijām ir izvēlēti tumšie krāsu toņi, kas labi atspoguļo tēmas nopietnību.
Uzzinot par dzīvnieku paradumiem to dabiskajā vidē, lasītājs gūst izpratni par to, cik ļoti visi dzīvnieki – gan mājdzīvnieki, gan fermās mītošie – ir līdzvērtīgi un cik svarīgas tiem visiem ir ģimenes, tādēļ informācija par to nožēlojamo dzīvi nebrīvē raisa vēl izteiktāku lasītāja līdzjūtību. Šī grāmata ir labs veids, kā diezgan saudzīgā veidā atklāt bērnam skarbo patiesību par to, kas notiek fermās un kādu ietekmi dzīvnieku izcelsmes produktu lietošana atstāj uz vidi”.

Ruby Roth mājaslapa https://shop.drawordie.com/, grāmata ir pieejama arī citās starptautiskās grāmatu tirdzniecības vietnēs un valodās. Lāsma grāmatu iegādājās bookdepository.com.