Grāmatu apskats

Grāmatu lasīja tētis Guillermo Forfait saviem vegānpuikām (3 un gandrīz 6 gadus veci), recenziju pierakstīja mamma Sanita Ločmele.

Grāmata- “Rescate Planeta”, autors- Patrick George. Latviski grāmatas nosaukums varētu skanēt- “Planētas glābšana”.

“Norādītais vecums- 5, 6 gadi, bet grāmata patiks gan jaunākiem bērniem, gan pieaugušajiem. Autors uzdod jautājumu- kas mums ir jādara, lai izglābtu planētu Zeme (klimata izmaiņu rezultātā)? Lasītājs ir Supervaronis, kurš kopā ar draugiem, dosies glābt Zemeslodi. Ilustrācijas ir krāsainas, viegli uztveramas un patīkamas. Ar caurspīdīgu lapu palīdzību grāmatā atainotas divas dažādas situācijas- viena klimatam un dabai nesaudzīga cilvēka rīcība, pāršķirot lapu, otra- vēlamā rīcība, kas veicina planētas saudzēšanu. Atšķirībā no autora grāmatas “Rescue animals”, šajā grāmatā katrā lapā ir viens rakstīts teikums- ieteikums. Ieteikumi ir vienkārši un ikdienišķi, tapēc katram gramatas lasītājam viegli uztverami un sadzīvē pielietojami. Vecākiem ir brīnišķīga iespēja papildināt attēlus ar saviem stāstiem un ikdienas piemēriem. Autors min sekojošus ieteikumus- atstāj mājās automašīnu, izvēlies braukt ar velosipēdu, salasi atkritumus un šķiro tos, izslēdz lampas, ja pa logu spīd dienas gaisma, pabaro bites, audzē puķes (izvēlies ekoloģiskus pārtikas produktus), ēd mazāk gaļu, vairāk dārzeņus, izmanto otrreiz lietas, taupi ūdeni, atstāj dzīvniekus to dabiskajās mājās (nevis iesprosto baseinos), iestādi koku, pavadi vairāk laika pie dabas. Visas autora grāmatas ir fantastisks mācību līdzeklis dažādām vecuma grupām, neskatoties uz to, ka grāmata ir izdota svešvalodā”.

Patrick George mājaslapa https://patrickgeorge.com/, grāmata ir pieejama arī citās starptautiskās grāmatu tirdzniecības vietnēs un valodās. Mums mājās ir grāmata ir spāņu valodā, kuru nopirkām kādā nelielā grāmatnīcā netālu no Barselonas.