Grāmatu apskats

Grāmatu lasīja Ločmeļu-Forfait ģimene, recenziju pierakstīja mamma Sanita Ločmele.

Grāmata- “Raising vegan children in a non-vegan world. A complete guide for parents”, autore- Erin Pavlina. Latviski grāmatas nosaukums varētu skanēt- “Kā audzinat bērnu vegānu nevegānu pasaulē”.

“Grāmata ir izdota 2003. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs. Daudz lietas, skatījumi un viedokļi ir mainījušies šajā laikā. Vegānisms vairs nav tāds, kāds tas bija toreiz, taču, izlasot grāmatu, jāsaka, ka vecāki šodien un toreiz uzdod tos pašus jautājumus. Vai bērni var pilnērtīgi attīstīties, pārtiekot no augu valsts uztura? Kā palīdzet bērnam pāriet no dzīvnieku uz augu valsts uzturu? Kā būt ar skolu un kā rīkoties, ja uzturs nav lielākā skolas problēma, bet citi bērni un pieaugušie, kuri apsmej veganbērnu? Grāmatā tiek aprakstītas situācijas un iespējamie risinājumi, doti padomi un atbalsts. Jāņem vērā, ka autore apraksta ASV pieredzi, sabiedrību, kultūru un izglītības iekārtu, taču daudzas līdzības var saskatīt arī ar mūsdienu Latviju. Es noteikti ieteiktu izlasīt grāmatu tiem, kuri dzīvo ASV, lai varētu salīdzināt šodenas un gandrīz 20 gadu senu vēsturi un tiem, kuri vēlas paplašināt savu redzesloku, jo sniegtie padomi noteikti noderēs arī šodienas situacijā”.

Grāmatu var iegādāties mājaslapā https://vegfamily.com/, grāmata ir pieejama arī citās starptautiskās grāmatu tirdzniecības vietnēs.