Grāmatu apskats

Grāmatu lasīja Vekšinu ģimene kopā ar meitiņu Laimu (5 gadi), recenziju pierakstīja mamma Santa.

Grāmata- ”V is for Vegan. The ABCs of being kind“, autore- Ruby Roth. Latviski grāmatas nosaukums varetu skanēt – “Burts V nozīmē Vegānisks. Labestības ābece”.

“Manuprāt, grāmata paredzēta bērniem no 4 gadu vecuma, bet tas ir visnotaļ atkarīgs no bērna dabas. Pieejamajā informācijā minēts, ka grāmata paredzēta bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem.
Šajā grāmatā, katrā jaunā lapā, pie katra burta ir divrinde amerikāniskā izteiksmē, par vegānisma būtību un dzīvnieku aizsardzību, bērniem saprotamā veidā. Lasīt grāmatu ir viegli, tulkojot uz latviešu valodu gan ir mazliet jāpiedomā, jo katram burtam latviešu valodā atbilst cits vārds. Taču tas dod iespēju izskaidrot bērnam valodas atšķirības. Ilustrācijas pie dažiem burtiem ir divdomīgas un, priekš trīsgadnieka burtiskās uztveršanas iespējām, sarežģītāk paskaidrojamas, bet arī tas dod iespēju runāt plašāk par katru ilustrāciju, un kas ar to ir domāts. Pie burta, kurš “pārstāv” piena ražošanas nozari, manam bērnam vairākkārt bijuši jautājumi, jo ilustrācija uzreiz piesaistīja uzmanību. Autorei ir sava īpašā humora izjūta un izteiksmes veids, kādā parādīt vegānismu caur ilustrācijām.
Kopumā, vērtējot šo grāmatu un reizumis arī pie sevis prātojot par to, vai un kā es pati reiz ko tādu rakstītu. Es, cenšoties iesaistīt savu bērnu un viņa sakāmo par tēmu, veidotu grāmatas saturu iekļaujošāku visām sabiedrības grupām un tās indivīdiem.

Mans bērns par grāmatu saka, ka mīl to un patīk tā, un viņai ir savas mīļākās lappuses šajā grāmatā, pie kurām vienmēr pakavējamies ilgāk. Īpaši patīk lappuse ar priecīgā bērniņa un sunīša ilustrāciju, kurā ir burts V. Jautājumi bieži bijuši arī par lappusi ar bruņurupuci un atkritumiem okeāna dzelmē. Mazākai esot (~3g.), bija liela neizpratne un mulsums par attēlu pašā sākumā, kur cilvēciņam pie atvērtas mutes ir redzama dzīva vista. Bet viss šis stāsts, grāmatas garumā, beidzas labi un šis pats cilvēciņš ir attēlots, mīļi apskaujoties ar vistiņu.
Grāmata iepazīstina ar galvenajiem graudaugu veidiem un tieši lappuse par šo tēmu arī ir vienmēr interesējusi manu bērnu, jo vienmēr izrunājam to, kurš mums garšo mazāk vai vairāk. Tāpat arī ar lappusi par dārzeņiem, kurā pat ir tiešs jautājums no autores lasītājiem.
Ļoti patikusi vienmēr arī lappuse ar zemeslodes ilustrāciju, par ko viņa saka: “Man patīk rūpēties par pasauli, vienmēr pacelt ārā gružus un izmest gružkastē”. Viena no nemīļajām lappusēm ir ar ilustrāciju, kurā ir redzams lauva, kurš atrodas zoodārzā aiz restēm, jo tas acīmredzami atrodas mokošos apstākļos”.

Ruby Roth mājaslapa https://shop.drawordie.com/, grāmata ir pieejama arī citās starptautiskās grāmatu tirdzniecības vietnēs un valodās. Santa grāmatu iegādājās bookdepository.com.