Halovīna uzkodas

Halovīna uzkodas iesaka Sanita Ločmele, divu puiku mamma, kuriem patīk skaitīt kaulus visa veida skeletiem un ēst Oreo zirneklīšus.

Halovīns (angļu valodā- Halloween) ir Visu svēto dienas priekšvakars, 31. oktobra vakars. Tā ir amerikāņu tradīcija, taču globalizācijas rezultātā izplatījusies arī citās valstīs, tajā skaitā arī Latvijā. Helovīna vakarā cilvēki pārģērbjas par spokiem, raganām un citiem mošķiem un staigā pa mājām, prasot saldumus. Latvijā tradīcijai nav vēsturiska pamatojuma, un tā balstās uz bērnu vēlmi iegūt saldumus.

Nav nozīmes, vai jūsmājās tiek svinēti Helovīna svētki vai nē, Ābolīts mūmija, Cepuma zirneklītis vai Ziedkāposta smadzenes noderēs radošām vakariņām un stāstiem par vēsturiskām ēģiptiešu mūmijām, kukaiņiem vai anatomiju.

Banānu spociņi un mandarīnu ķirbīši
Sagriez banānu divās daļās, iespraud acis un degunu (var izmantot šokolādes gabaliņus vai sīkas ogas, derēs arī jebkurš cits tumšas krāsas dārzenis) un nostādi to uz kājām. Mandarīnus notīra un to vidiņā iesprauž selerijas astīti.

Cepuma zirneklītis
Oreo cepuma krēma daļā iesprauž zirneklīša kājiņas (var izmantot smalki sagrieztus burkānus, bietes, cukīni vai konfektes (esi uzmanīgs, lai želejas konfektes sastāvā nav želatīns)) un uzliec pupiņu acis.

Smadzenes uz paplātes
Katlā ievieto nesagrieztu ziedkāpostu, pārlej ar ūdeni tik daudz, lai tas nosedz visu dārzeni. Pievieno šķēlēs sagrieztu vienu palielu bieti. Dārzeņus ūdenī vāra tik ilgi, kamēr ziedkāposts ir vēlamajā mīkstumā. Atstāj dārzeņus ūdenī atdzist. Pasniedz tos uz liela šķīvja.

Ābolu zirneklīši
Sagriez ābolus šķēlēs, pa vidu iesmērē riekstu sviestu, iespraud sīki sagriezta dārzeņa kājas un iespraud saulespuķu sēkliņu acis.

Mūmijas
Izvēlēties vegānisku desiņu, novārītu burkānu vai ābolu, ietin to mīklas strēmelē un cep cepeškrāsnī, līdz mīkla ir kļuvusi viegli zeltaina. Izņem mūmijas no krāsns un ļauj tām atdzist. Ievieto acis- sēkliņas, krustnagliņas, piparus.