Par bērniem. Par vegāniem. Par bērniem vegāniem.

Sveiks, lasītāj!

Vai Tu zini, kas tas ir- bērns vegāns? No kurienes tādi rodas, ko viņi dara, ēd un domā, kur dzīvo un mācās, kā jūtas?

Bērni vegāni nav pēdējās piecgades fenomens. Bērni, kuri atsakās ēst dzīvniekus, ir bijuši vienmēr, bērni, kuri nedrīkst lietot uzturā dzīvnieku piena izstrādājumus, arī ir sen zināma kategorija, taču sabiedrības informētības rezultātā mēs ar vien biežāk dzirdam par bērniem vegāniem un viņu vecākiem. Vecāki (vai bērni), kuri dažādu iemeslu vadīti (veselība, ekoloģija, dzīvnieku aizsardzība u.c.) izvēlas samazināt vai pilnīgi atteikties no dzīvnieku un to produktu lietošanas savā un savu bērnu dzīvē.

Vai Tu pazīsti ģimeni, kurā aug bērni vegāni, un Tev tas šķiet nepieņemami? Vai Tu esi aizdomājies par to, ka labprāt samazinātu dzīvnieku produktu lietošanu, bet nezini, kā tas var ietekmēt Tavus bērnus? Vai uzdrīkstēties stāstīt savam ārstam, ka Tu un Tavi bērni neēd gaļu un arī sieru nē? Tavs skolas draugs ir paziņojis, ka ir vegāns, bet Tu jūties apmulsis- ko tas nozīmē un kā tas ietekmēs jūsu draudzību? Vai Tu esi ome vai onkulis un Tavs mazais radinieks vairs neēdīs Tevis ceptos speķa raušus? Tu esi medicīnas darbinieks un esi ieintriģēts uzzināt vairāk par vegāniem? Vai Tava ģimene audzina bērnus vegānus (veģetāriešus) un Tu jūties viens šajā situācijā?

Tik daudz jautājumu un neziņas, pirmo reizi saskaroties ar ģimenēm un bērniem, kuri pēkšņi tiek marķēti ar vegānisma (veģetārisma) zīmogu.

Laipni aicināts pie mums, pie Bērniem Vegāniem! Šī ir informatīva vietne, kurā es un mani domubiedri rakstīsim par dažādām tēmām, kuras skar bērnus vegānus, to vecākus un tuviniekus. Par savstarpējam attiecībām, par mūsu pieredzi, par veselību, par uzturu, par dzīvi, kurā mēs tiecamies samazināt vai pilnīgi atteikties no dzīvnieku izmantošanas savām vajadzībām.

Bērni Vegāni ir tikko dzimis projekts! Vēl augs, attīstīsies un pilnveidosies! Lasītāj, esi saprotošs, ja pamani kādu neprecizitāti vai drukas kļūdu, iepazīstini mūs, lasot un daloties ar rakstiem, kļūsti par draugu mūsu Facebook un Instagram vietnēs, sūti jautājumus, atsauksmes un piedāvājumus sadarboties uz e-pasta adresi info@bernivegani.lv.

Mājasdarbs- atcerēties savas izjūtas, kad Tu pirmo reizi saskāries ar jēdzienu vegāns. Tas varbūt bija vegānisks cienasts, kuru Tu pagaršoji, vai varbūt iepazinies ar kādu, kurš sevi sauca par vegānu, bet varbūt tas bija šausminošs raksts presē par vegāniem, kuri badā mērdē savus bērnus. Mēģini atsaukt atmiņā šīs izjūtas un padomāt, kāpēc tieši tā Tu toreiz juties? Kas mainījies? Kādas izjūtas rodas, dzirdot vārdu vegāns šodien?

Ar draudzīgiem sveicieniem,

Sanita Ločmele