Pieci gadi

Pirms 5 gadiem aprīlī tika izveidota Facebook domubiedru grupa Bērni vegāni. Vecākiem, kuri ģimenē izvēlējušies vai nepieciešamības dēļ spiesti mainīt dzīvesveidu un kuri savā ikdienā atsakās izmantot dzīvnieku valsts produktus. Grupa ar pārejošu aktivitāti turpina pastāvēt arī šodien. Vecāki apmainās ar informāciju, sniedz padomus, atbalsta cits citu. Tā ir grupa, kurā rast piederību, ja to nesniedz tuvākie cilvēki.

Mājaslapa Bērni vegāni ir domubiedru grupas turpinājums. Tā ir informatīva platforma, kurā gan esošie un topošie vegāni, gan tie, kuriem bērni jau ir vai vēl būs, gan tie, kuri ikdienā savā profesionālajā darbībā satiek vegānu un veģetāriešu ģimenes, var smelties vērtīgu informāciju latviešu valodā par šo dzīvesveidu. Par to, kādi tad ir tie vegāni.

Mājaslapas lasītāju skaits ir niecīgs, ja to salīdzina ar citām dzīvesveidu aprakstošām platformām. Bet arī veģetāriešu un vegānu ģimeņu ir krietni mazāk nekā visēdāju ģimeņu, tāpēc salīdzināšana būtībā ir nevajadzīga.
Bērnu vegānu mērķis ir veicināt sabiedrības informētību un izpratni par vegānisku dzīvesveidu ģimenē, un tāpēc mums ir vajadzīga Tava palīdzība!

Mājasdarbs. Vai Tev ir svarīgi, lai par tēmu vegānisms un ģimene tiek runāts arī turpmāk? Tad Tu vari palīdzēt tam notikt!

 

  • Regulāri lasi mājasalapu Bērni vegāni!
  • Dalies ar rakstiem savos sociālajos medijos!
  • Nosūti rakstus draugiem, kuriem tas varētu interesēt!
  • Seko bernivegani instagram kontam!
  • Pievienojies Bērni vegāni mājaslapas veidotāju komandai!
Šajā izdevumā lasi:
Sadaļā Pieredzes brīnišķīgi un iedvesmojoši stāsti par tēti vegānu. 
Sadaļā Veselība runājam par to, vai ārstam būtu jāzina, ka Tu esi vegāns.
Sadaļā Receptes Tu atradīsi Kristīnes Bergfeldes radītās receptes un stāstu par to, kā tapa grāmata Vegāns virtuvē.
Sadaļā Bibliotēka ir pievienots grāmatas Raising vegan children in a non-vegan world apskats.
Sadaļā Mantu kaste ir publicēts apjomīgs informācijas avotu klāsts, kur Tu vari meklēt atbildes uz jautājumiem par dažādiem vegāniska dzīvesveida aspektiem.
 
Ar draudzīgiem sveicieniem, Sanita Ločmele