Vakar. Šodien. Rīt.

Vakar.
Visu ar mēru! Zelta vidusceļš! Laba daudz nevajag!
Paaudžu paaudzēs ir audzināts zināt savu vietu, pārāk daudz neprasīt un negaidīt neko no citiem, būt samērīgam un galējības izslēgt no dzīves. Neizlekt. Nebūt skaļam. Nepateikt pārāk daudz. Patikt visiem. Izpatikt. Sekot tradīcijām. Darīt, kā vienmēr darīts. Nedarīt neko, lai mainītu ierasto dzīves ritmu.

Šodien.
Un tad nāca paaudze, kas runā par visu, kas bijis aizliegts un nevēlams, vēlas būt sadzirdēti, mainīt nākotni, darīt savādāk.
Un pēkšņi parādās vegāni, kas vēlas, lai sabiedrība maina savus uztura paradumus un iemīl visus dzīvniekus, nevis tikai kaķus un suņus.
Un parādās klimata pārmaiņu ziņneši, kas aicina mūs atvērt acis uz zemeslodes nākotni, kuru mēs paši ar savām ikdienas izvēlēm esam atstājuši novārtā.

Sadaļā Pieredze lasi politiķes un Zero Waste kustības aktīvas vēstneses Mairitas Lūses stāstu par sabiedrības noteiktajām nepieciešamībām jaunajām māmiņām un bērniem, kas, izrādās, ir pavisam mazsvarīgas. Saistībā ar Mairitas stāstu, sadaļā Mantu kaste ir neliels atgādinājums par beziepakojumu veikaliem Latvijā.
Sadaļā Dati un Fakti (Bibliotēka) lasi juristes Kristīnes Mežales sagatavotu pārskatu par Ikšķiles Brīvās skolas ceļu uz veģetāras ēdināšanas atļaušanu izglītības iestādē, kas ir unikāls precedents Latvijas sabiedriskās domas maiņai par veģetāru un vegānisku uzturu izglītības iestādēs.
Sadaļā Viedokļi lasi nelielu ieskatu par piena un piena produktu interešu jomas sadursmi, kas radījusi ceļu kādai ļoti svarīgai informatīvai kampaņai.
Sadaļā Receptes meklē Ritas Osovskas receptes, kurās tiek izmantots augu piens un krējums.
Sadaļā Lasītava (Bibliotēka) rodi grāmatas apskatu par mammas pienu.

Rīt.
Mājasdarbs. Sabiedrības attīstības laikā, pateicoties jauniem zinātniskiem atklājumiem un sociālo normu un kultūras maiņai, esam piedzīvojuši daudz un dažādu patiesību atzīšanu par mūsdienās nepiemērotām, maldīgām un nepatiesām. Piemēram, par vergturību, par smēķēšanas pozitīvo ietekmi, par galaktikām.
Nosauc trīs apgalvojumus, kurus Tu apguvi socializācijas procesā bērnībā (saskarsmē ar ģimeni, skolu, draugiem), bet Tu zini, ka šodien tie vairs nav patiesi! Vai arī apgalvojums, ka piens un piena produktu lietošana ir obligāta cilvēkam, iekļaujas šādā aplamā apgalvojumā?
(lasi vairāk sadaļā Viedokļi)

Ar draudzīgiem sveicieniem, Sanita Ločmele