Vārda spēks

Sens latviešu ticējums saka “Runāšana – sudrabs, klusēšana – zelts”, taču mūsdienu sabiedrībai attīstības rezultātā ir krietni sarežīģītāka struktūra nekā tā bija pirms 50, 100 vai 1000 gadiem. Zināšanu ieguve, informētība un līdzdomāšana sabiedrībā aktuālo procesu norisē nenotiek izolētā, vienpersonīgā esībā, bet gan caur socializāciju, kurā integējam savas problēmas, aizraušanās un interešu jomas.

Ja vegāni nerunās par dzīvnieku tiesībām, par ikdienas rūpēm, par savu pasaules kārtības redzējumu, tad augstāk minētā viedokļu mijiedarbība zaudēs krietnu daļu viedokļu dažādības. Ja vegāni nerunās par savu dzīvesveidu, Tu, iespējams, nezināsi, ka tādi cilvēki dzīvo Tev līdzās, ka ir cilvēki, kuri pēc labākās sirdsasziņas un praktiskām iespējām izvēlas dzīvniekiem, sev un dabai saudzīgu dzīvesveidu. Lai viedokļu mijiedarbība raisītu zināšanu bagātināšanos, vegāniem atliek vien turpināt runāt (Uzdrošinies runāt! Tu neesi viens!), bet Tev, kurš vēl ir ceļā uz vegānisku dzīvesveidu, sadzirdēt teikto.

Nupat mēs nosvinējām Lieldienas. Vieni to dara reliģiozu motīvu vadīti, citi svin pavasari un brīvdienas, taču lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Lieldienas saista ar vistu olām, to krāšosanu un ēšanu.
Sadaļā Viedokļi lasi Sandra Ādmiņa rakstu par vistu olām un to nonākšanu Tavā virtuvē. Sadaļā Receptes Maruta Rampāne dalās savās zināšanās par to, kā aizvietot olas kulinārijā. Zane Bārtules stāsts sadaļā Pieredze atgādinās par dzīvošanu savā burbulī un kā no tā izkļūt. Mantu kastē ir brīnišķīga Ievas Gedzunas krāsojamā recepte, kuru var izprintēt, lai praktiski darbotos virtuvē.

Mājasdarbs. Ja Tu esi tikko saskāries ar jēdzienu vegānisms vai nedrošs par to, kas ir vegānisms un kāpēc tāds vajadzīgs, atrodi vienu vegāncilvēku, kura intereses un komunikācijas veids Tevi uzrunā, un pajautā viņam sev interesējošos jautājumus. Pateikšu priekšā – vegāniem ārkārtīgi patīk runāt par vegānismu, tāpēc neuztraucies – Tavi jautājumi nebūs nevietā.

Ar pavasarīgiem sveicieniem, Sanita Ločmele
Par vegānismu runāju Instagram vegkid profilā un Clubhouse Vegan Latvia klubā.